Adopcje

Xisi ZOJKA aus Curbechi*DE

BRI ns 11 33
seal silver colourpoint

Kotka 2 letnia. Kastratka od 17.07.2018:

Nasza przekochana silverpointka Xisi Zojka aus Curbechi*DE – jedna z najpiękniejszych kotek hodowlanych w tym kolorze w Polsce, aktualnie już kastratka.

Jest to dla nas ogromna strata zarówno dlatego, że nie byliśmy gotowi na tą decyzje – wiązaliśmy z nią wielkie nadzieje hodowlane, ale również nie jesteśmy jeszcze gotowi na opuszczenie przez nią naszego domu w którym miała zostać na długo.. ale kotka jest jeszcze młoda, dlatego najlepiej gdy trafi do nowego domu w nie długim czasie.

Xisi była mamą tylko jednego miotu – kociąt M. Spodziewaliśmy się jej drugiego miotu, ale szczęście szybko niestety przerodziło się w ratowanie Xisi. Kotka od połowy ciąży (po USG potwierdzającym żywe płody) nosiła w sobie martwe kocięta. Kocięta zaczęły być absorbowane przez macicę, a wszystko to wyszło w 70 dniu ciąży podczas skurczy porodowych i braku kociąt – Pytanie od weterynarza: Jak cenna jest dla nas nasza kotka hodowlana? Szybka decyzja czy na siłę próbujemy ratować macicę, która daje wysokie ryzyko sepsy u Xisi czy kastrujemy. Decyzja trudna ale jednogłośna – Xisi jest dla nas baardzo cenna dlatego prosimy o ratowanie jej życia..

Szukaliśmy takiej kotki pół roku i tak znaleźliśmy Xisi w starej niemieckiej hodowli prowadzonej już 25 lat. Jeździliśmy po nią do Niemiec aż pod Kolonie. Na wystawach radziła sobie świetnie i zdobyła parę nominacji a także uznanie jako najlepsza kot w kolorze. Drugi miot mało jej nie zabił widać nie było pisane jej macierzyństwo.. cieszymy się że z nią wszystko w porządku – więcej o niej można przeczytać na jej osobistej stronie gdzie są zdjęcia przodków.

Kotka znalazła już dom adopcyjny

Ma testy FeLV / FIV / PKD – negatywne, gr. krwi A.

Więcej o naszej Xisi: www.hodowlazojka.pl/xisi-zojka-aus-curbechide

Language »