Aktualności

Witamy nas stronie

HODOWLI KOTÓW BRYTYJSKICH ZOJKA*PL

….O hodowli ZOJKA*PL….

MAMY DOSTĘPNE KOCIĘTA / WE HAVE AVAILABLE KITTENS !

Listopad 2019

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi maluszkami urodzonymi 17.02.2020 w Światowy Dzień Kota 🙂 Maluszki mają już prawie 4 tygodnie i możemy zacząć szukanie nowych domów <3

Poznajcie Bueno, Bezę, Biancę i Bonifacego ? a także moją ukochaną pomocnicę Łucję ? Więcej w GALERII MIOTU.

Listopad 2019

Zapraszamy do obejrzenia naszego unikatowego połączenia i miotu z wyjątkowymi kolorami bicolor, van i arlekin – point. Zapraszam do obejrzenia słodkiego miotu A2.

Wszystkie kocięta są już w nowych domach <3

Czerwiec 2019

Zapraszamy do zapoznania się z naszym koszyczkiem słodkości w którym zaprezentują się nasze kolejne dostępne kocięta: srebrne i złote ? Tym razem mamami zostały złota Rose ZOJKA*PL i srebrna bicolorka Pandora ZOJKA*PL.
Następne kocięta pojawią się dopiero zimą2019/wiosną2020.

Nasze mamusie <3

Maj 2019

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych kociąt w tym roku – mamy pierwsze zdjęcia!

Miot V i miot W <3

sierpień 2018 

W sierpniu u nas WIELKIE zmiany.. ten miesiąc zleciał nam głównie na wyczekiwaniu oraz w końcu na przywitaniu na Świecie naszej długo wyczekiwanej córeczki <3
Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za opóźnione odpowiedzi w tym czasie. Obiecujemy sprawnie odpowiadać na wiadomości jak to tylko będzie możliwe.

Przez ten okres kocięta z miotu S, które znalazły nowych właścicieli opuściły już nasz dom – domu szukają jeszcze rudy Simba i kremowy Sezam.

Pojawiły się u nas również nowe kocięta – srebrny cieniowany kocurek Ti Amo i złoty cieniowany Tristan. Rodzicami zostali nasza Holly i Owen > zapraszamy do obejrzenia zdjęć kociąt 🙂

30 lipiec 2018  – Nowe zdjęcia miotu S!

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć naszych pociech z miotu S, które właśnie skończyły 8 tygodni 🙂

Snikersik, Sezam, Simba, Sheba, Sweety, Sissi i Sophia pozdrawiają !

xxx

 

28 lipiec 2018  – Nasza hodowla wolna od PKD ! 

Dostaliśmy długo wyczekiwane wyniki z laboratorium Vet Complex dotyczące sprawdzenia wszystkich naszych kotów hodowlanych pod kątem PKD – torbielowatości nerek na którą jest narażona rasa kota brytyjskiego. Wszystkie wyniki naszych kotów są negatywne i potwierdzone gen testem – czyli nasza hodowla jest wolna od obciążenia genetycznego kociąt chorobą PKD !

Wyniki mają Państwo oczywiście do wglądu na samym dole tekstu w stronach personalnych kotów.

Przypominamy również, że nasze koty mają robione okresowe badania pod kątem FeLV i FIV z wynikami negatywnymi.

Komplet badań rodziców kociąt jest zawsze dołączany do personalnej teczki zakupionego kotka.


23 lipiec 2018  XISI ZOJKA AUS CURBECHI*DE – ZNALAZŁA DOM ADOPCYJNY <3

Dziękujemy za duży odzew z Waszej strony i wsparcie. Znaleźliśmy juz dla Xisi najlepszy dom adopcyjny jaki tylko mogliśmy 🙂
Xisi dziś czuję się dobrze i jeszcze trochę u nas zostanie aż do uzyskania przez nią pełnej kondycji.

Pozdrawiamy!

21 lipiec 2018 ADOPCJA – XISI ZOJKA AUS CURBECHI*DE

Kochani już nie długo do ADOPCJI będzie gotowa nasza przekochana silverpointka Xisi Zojka aus Curbechi*DE – jedna z najpiękniejszych kotek hodowlanych w tym kolorze w Polsce, aktualnie już kastratka.

Jest to dla nas ogromna strata zarówno dlatego, że nie byliśmy gotowi na tą decyzje – wiązaliśmy z nią wielkie nadzieje hodowlane, ale również nie jesteśmy jeszcze gotowi na opuszczenie przez nią naszego domu w którym miała zostać na długo.. ale kotka jest jeszcze młoda, dlatego najlepiej gdy trafi do nowego domu w nie długim czasie.

Xisi była mamą tylko jednego miotu – kociąt M. Spodziewaliśmy się jej drugiego miotu, ale szczęście szybko niestety przerodziło się w ratowanie Xisi. Kotka od połowy ciąży (po USG potwierdzającym żywe płody) nosiła w sobie martwe kocięta. Kocięta zaczęły być absorbowane przez macicę, a wszystko to wyszło w 70 dniu ciąży podczas skurczy porodowych i braku kociąt – Pytanie od weterynarza: Jak cenna jest dla nas nasza kotka hodowlana? Szybka decyzja czy na siłę próbujemy ratować macicę, która daje wysokie ryzyko sepsy u Xisi czy kastrujemy. Decyzja trudna ale jednogłośna – Xisi jest dla nas baardzo cenna dlatego prosimy o ratowanie jej życia..

Dziś Xisi czuję się już lepiej i dochodzi do siebie. Ma już dobry humor i ciągle oczekuję uwagi i troski której dajemy jej jak najwięcej.

Szukaliśmy takiej kotki pół roku i tak znaleźliśmy Xisi w starej niemieckiej hodowli prowadzonej już 25 lat. Jeździliśmy po nią do Niemiec aż pod Kolonie. Na wystawach radziła sobie świetnie i zdobyła parę nominacji a także uznanie jako najlepsza kot w kolorze. Drugi miot mało jej nie zabił widać nie było pisane jej macierzyństwo.. cieszymy się że z nią wszystko w porządku – więcej o niej można przeczytać na jej osobistej stronie gdzie są zdjęcia przodków.

Osoby zainteresowane płatną adopcją zapraszamy do kontaktu pod numerem 516429285 – kotka jest łagodna, chętna do przytulania, nie boi się nowych osób, ma hipnotyzujące niebieskie oczy i ogromne serce pełne miłości.
Dobrze dogaduje się z innymi kotami, ale muszą być one również łagodne w stosunku do niej. Szukamy dla niej spokojnego domu i osób które będą ją rozpieszczać i kochać

Ma testy FeLV / FIV / PKD – negatywne, gr. krwi A.

Więcej o naszej Xisi: www.hodowlazojka.pl/xisi-zojka-aus-curbechide

11 lipiec 2018 – PAN KOTEK ZOJKA*PL – znalazł już nowy domek 🙂

25 czerwiec 2018 – PONOWNIE SZUKAMY DOMKU DLA PANA KOTKA ZOJKA*PL

Z powodu złego przyjęcia przez rezydenta w nowym domu Pan Kotek dla jego dobra trafił z powrotem do nas. Poszukujemy mu nowego domu gdzie będzie mógł się czuć bezpiecznie i cieszyć beztroskim kocim życiem

Pan Kotek ZOJKA*PL – ponownie DOSTĘPNY
Kotek jest praktycznie gotowy do odbioru, po zabiegu wczesnej kastracji i z pełną wyprawką

Kotek jest przyjazny i towarzyski, ufny, chętny do zabawy i rozpieszczania

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane.

18 czerwiec 2018 – SENTYMENTALNIE – KOCIĘTA Z MIOTU P I R OPUSZCZAJĄ NASZ DOM

Jest zawsze taki przełom podczas pobytu kociąt w naszym domu kiedy nadchodzi czas na szykowanie wyprawek… wtedy dociera do nas, że te małe kuleczki dorastają i nieubłaganie nadchodzi czas rozstania z nami i kocią mamą, a małe będą musiały się już w 100 % usamodzielnić.

Pomimo świadomości, że wybraliśmy dla nich najlepsze domy jakie tylko mogliśmy i trafią do rodzin gdzie są długo wyczekiwani – tam będą oczkami w głowach, gwiazdkami w domu to zawsze towarzyszy nam rozpamiętywanie tych chwil od samego początku: pomoc w dokarmianiu, pierwsze niezgrabne bieganie w naszą stronę za głosem, pierwsze psoty i machanie tych zachwyconych zabawą ogonków

Kluseczki z miotu P w wieku 2 tygodni <3

I tak też nadchodzi pożegnanie kociąt z miotu P.. najpierw wyjechał Pan Kotek, później Pastelek do Radomia, następnie przyjeżdża przyszła mamusia Pixie i zabiera ją aż do Wielkiej Brytanii, a tu już trzeba pakować Pako, który rusza aż pod zachodnio-północną granicę Niemiec.

Riko tworzył świetną parę ze swoją siostrzyczką Rose, która zostaje u nas w domu. Wieczne gonitwy i wspólne spanie… eh to był na pewno najbardziej beztroski okres w ich życiu 🙂 Za tydzień również i on opuszcza nasz domek i zapozna się ze swoją ciocią Lenką ZOJKA*PL, z którą mamy nadzieję stworzy równie zgraną parę 🙂

Riko i Rose ZOJKA*PL

Naszym wychowankom życzymy szybkiego zaaklimatyzowania się w nowych domkach, dużo miłości od ich nowych mamusi i tatusiów, a także dalszego beztroskiego kociego życia

Nowym właścicielom życzymy zadowolenia z naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście, oraz za docenienie naszych owoców pasji jakim są nasze kocięta.

15 czerwiec 2018 – CZAS NA WYPRAWKI DO NOWYCH DOMÓW

W czasie kiedy rodziny nie mogą się doczekać już odbioru kociąt my pracowicie przygotowujemy wyprawki dla naszych maluszków <3

Każde z naszych kociąt od samego początku przygotowywane jest do samodzielności jakiej będzie musiało sprostać w momencie opuszczenia naszego domu. Zaczynając od przygotowania kotka pod względem immunologicznym począwszy od 6 tygodnia i szczepionki immunologicznej mającej pomóc sprostać luce immunologicznej między szczepieniami, a kończąc na wysokiej jakości szczepionkach profilaktycznych w 8 i 12 tygodniu życia.

Przed każdym szczepieniem kociątko zostaje odrobaczone przy czym zabezpieczamy ich delikatne brzuszki tygodniowym podawaniem wysokiej jakości probiotyku jakim jest fortiflora, która łagodzi skutki odrobaczenia, a kociątko czuje się dobrze. Probiotyki podajemy również przy przejściu pokarmu z mleka matki na pierwsze mięsne posiłki, dzięki czemu unikamy obciążenia układu pokarmowego i delikatnie pomagamy przejść kociętom na stałą dietę.

 

Każde z naszych kociąt ma prowadzoną historię szczepień, odrobaczeń i kontroli weterynaryjnych w naszej specjalnej hodowlanej książeczce. Kocięta wyjeżdżające za granice dostają również paszport.

 

 

W 12 tygodniu nasze kocięta zostają zachipowane, a przed opuszczeniem naszego domu każde z kociąt zostaje zarejestrowane z międzynarodowej bazie www.safe-animal.eu już na nowych właścicieli co jest potwierdzane wiadomością sms od serwisu bazy.

Dzięki temu zabezpieczeniu zawsze odnajdą swój dom 🙂
Dodatkowo otrzymują zawieszkę z kodem QR z możliwością dopięcia do obróżki kota.

Każdy Nabywca ma z nami ciągły kontakt telefoniczny i mailowy.

Pomagamy w skompletowaniu wyprawki oferując listę polecanych produktów hodowlanych w postaci wygodnych linków do sklepów z możliwością zakupu i opisem danego produktu.

W postaci linku zostaje przekazana również 10% zniżka na pierwsze zakupy w sklepie internetowym zooplus.pl, który pokrywa się z większością linków z polecanymi produktami w hodowli.

 

 

Tuż przed opuszczeniem naszego domu kompletowane są wyprawki rzeczowe, w której skład oprócz karm, kolorowych zabawek i piórka wchodzi ekskluzywny drapak firmy rufi wraz z myszką o wartości 160 zł.

Ponadto po wypróbowaniu wysokiej jakości drapaków tej firmy za naszym pośrednictwem mogą Państwo zakupić również inny drapak rufi z 4% zniżką !

www.drapaki.pl

 

 

Po drugim szczepieniu i kwarantannie poszczepiennej nadchodzi czas na zabiegi wczesnej kastracji. To czas w którym kotkom trzeba poświęcić jeszcze więcej uwagi i troski, aby bezstresowo i szybko wróciły do kondycji z przed zabiegu.

Dni kastracji to zazwyczaj czas napięcia nie tylko dla kociąt ale i nas samych, za który już my bierzemy odpowiedzialność, a Państwu darujemy kotka wykastrowanego dzięki czemu uniknął Państwo dnia urlopowego na opiekę, a także i stresu 🙂

W dniu, gdy kotek opuszcza nasz dom dostaje komplet dokumentów w swojej teczce:
*książeczkę zdrowia z wszystkimi wpisami,
*umowę w przypadku gdy zostaje ona podpisana wcześniej za pośrednictwem internetu,
*oryginalny rodowód kotka oraz rodowód graficzny ze zdjęciami przodków
*komplet badań potwierdzający, że rodzice są przebadani pod kątem PKD, FeLV /FIV, HCM.
Przez cały okres dostają wysoko jakościową karmę specjalistyczną – weterynaryjną, która ma wspomagać rozwój organizmu kotka, a także kośćca.
Podajemy karmy mokre z tauryną oraz specjalne suplementy wspierające podczas rozwoju i luki immunologicznej, która przebiega w hodowli w okresie międzyszczepiennym.

Wiemy również jak trudny jest dla Państwa okres wyczekiwania na wybranego nowego członka rodziny, dlatego podczas pobytu w hodowli dostają Państwo średnio co 3 tygodnie zdjęcia wraz z opisem co przez ten okres się wydarzyło i co jest planowane u Waszego kotka.

 

Każdy z miotów ma swoją playlistę na youtube na kanale catteryzojka gdzie można oglądać filmiki z kotkami do którego dostaną Państwo link po rezerwacji kotka.

 

Dostają Państwo na bieżąco także mnóstwo pięknych zdjęć i filmików.

Ponadto kocięta w naszym domu podczas całego pobytu dostają oczywiście ogrom miłości, nasz czas który poświęcamy im na dobrą socjalizację , naukę dobrych nawyków i manier 🙂

Wszystko to pozwala na cieszenie się silnym i zdrowym pupilem z legalnej hodowli pełnej pasji, ale również poważnie i profesjonalnie podchodzącej do zdrowia, karmienia i wychowania Waszego przyszłego członka rodziny.

Edukujemy nowych właścicieli i uświadamiamy jak istotna jest suplementacja kotów – zawsze przekazujemy ogrom ważnych informacji związanych ze zdrowiem, żywieniem i pielęgnacją kota brytyjskiego.

Los naszych podopiecznych nie jest nam obojętny! Dlatego Nabywcom służymy wsparciem i radą zarówno przed jak i po odbiorze kotka z naszego domu.

12 czerwiec 2018 – ZAKOŃCZENIE REZERWACJI MIOT P I R / NOWE KOCIĘTA – MIOT S

Wszystkie kocięta z miotu „R” – złotych i „P” – colourpointów i bicolourpointów znalazły już nowe domki. Cieszymy się, że nie którzy z Państwa zaufali nam znowu i wybrali ponownie Zojke 🙂

2 czerwca pojawiły się również u nas kocięta z miotu „S” – solidowych i złotych brytyjczyków. Kocięta są w obserwacji, a pierwsze zdjęcia pojawią się gdy skończą miesiąc.
Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane po więcej informacji.

Kolejne kocięta colourpoint  mogą pojawić się w sierpniu.

11 czerwiec 2018 – MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA RADOM 09-10.06.2018

W dniach 9-10.06.2018 razem z naszymi kociętami z miotu P oraz naszym kocurkiem Owenem Zojka Lemurcat*RU gościliśmy na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Radomiu.

Nasz złoty cieniowany czekoladą kocurek – 11 miesięczny Owen Zojka Lemurcat*RU rozpoczął swoją przygodę z wystawami i zdobył dwa certyfikaty CAC do tytułu Championa ? Pani sędzia doceniła unikatowy kolor oraz zapowiedziała, że wyrośnie nam naprawdę imponująco duży kocurek 🙂 Jesteśmy z niego bardzo dumni !

 

Na Międzynarodowej wystawie zaprezentowaliśmy również nasz miot P z pierwszymi w Polsce srebrnymi colourpointami z białym 🙂 Kocięta urzekły sędziów i dostały ocenę Excellence! Trzymamy kciuki, że w nie długim czasie ten kolor zostanie uznany przez organizacje i będziemy mogli brać udział z takimi kociętami docenieni za piękny typ w tym trudnym i unikatowym kolorze.

Na wystawie okazało się, że miłośników bicolourpointów przybywa z czego bardzo się cieszymy 🙂
Relacja na żywo:
https://web.facebook.com/HodowlaZojkaPL/videos/1691740600942593
https://web.facebook.com/HodowlaZojkaPL/videos/1691649177618402

Pastelek ZOJKA*PL ostatni dostępny kocurek znalazł przyszły domek i wróci za tydzień już na stałe do Radomia

 

Parys ZOJKA*PL – nasz czarny srebrny colourpoint z miotu P został doceniony na wystawie i zdobył dwa certyfikaty do tytułu Junior Championa – CACJ oraz dwie nominacje do Best In Show, a także BIV – najlepszy kot w danym kolorze ! 🙂

Jesteśmy z niego bardzo dumni i mamy nadzieję, że w przyszłości dalej będzie doceniany na wystawach

Kotek jest dostępny w opcji do hodowli poza Polskę

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYJECHALI DO RADOMIA ŻEBY SPECJALNIE SIĘ Z NAMI SPOTKAĆ I NAM KIBICOWAĆ <3

24 grudnia 2017 – ŚWIĄTECZNIE W ZOJCE

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich przyjaciół życzą kociaki z hodowli ZOJKA*PL

Merry Christmas and Happy New Year for all friends from cats ZOJKA*PL 🙂


18 sierpnia 2017 – Hodowla ZOJKA*PL już w nowej lokalizacji!

Kochani od tygodnia cała Zojkowa rodzina zaczeła nowe spokojne życie w uroczej miejscowości Ostrybór pod Wilgą.
Miejscowość malownicza, więcej miejsca dla nas i naszych kochanych pociech. Akcja logistyczna z przewiezieniem i zaklimatyzowaniem się kociąt zakończona – jesteśmy w komplecie, a kociaki czują się tu świetnie. Mamy nadzieję, że będzie to dla nas nowy, lepszy etap w życiu zarówno kocim jak i prywatnym. Trzymajcie za nas kciuki i ogonki ! Wkrótce odbijemy brak czasu spowodowany przeprowadzką. Pochwalimy się nowymi członkami Zojkowej rodzinki zarówno tymi nowo narodzonymi jak i przybyłymi z dalekiego wschodu 😉

Pozdrawiamy ciepło !

Language »