About us
ZOJKA*PL

Witamy na stronie internetowej hodowli kotów brytyjskich ZOJKA*PL !

….W naszej hodowli wszystko zaczęło się i trwa dzięki pasji i marzeniom…

 

Nasza hodowla powstała z fascynacji i miłości do jednej z najsympatyczniejszych ras kotów jakimi są koty brytyjskie. Przydomek ZOJKA*PL został zarejestrowany w dniu 29.06.2011 roku w Polskim Związku Felinologicznym (PZF) należącym do międzynarodowej federacji Word Cat Federation (WCF). Należymy również do klubu hodowców kotów brytyjskch Bri Cat Club.

Jesteśmy kameralną, domową hodowlą znajdującą się w miejscowości Ostrybór pod Wilgą.

Mamy stado kochanych kociaków, które tworzą naszą hodowlę, uczestniczą w naszym życiu i są pełno prawnymi domownikami. Kocięta wychowywane są razem z nami, nie żyją w zamknięciu czy oddzielnie przygotowanych pomieszczeniach dzięki czemu wyrastają na kontaktowych, łagodnych towarzyszy.

Naszym celem jest hodowanie kotów:

  • o pięknym typie,
  • silnych,
  • zdrowych,
  • a przede wszystkim w pełni socjalizowanych.

Kocięta, które pojawiają się w naszej hodowli są świadectwem naszej wieloletniej pracy, marzeń, pasji i ciągłego doskonalenia. Rodzicami naszych kociąt są wspaniali przedstawiciele unikatowych kolorów kotów brytyjskich o wzorowym standardzie budowy. Od ponad dekady jesteśmy wiernymi miłośnikami kota brytyjskiego ciągle się specjalizując i pracując nad rozwojem rasy w pięknych unikatowych kolorach złota w odcieniach szynszylowych i colourpoint. Prowadzimy pionierskie programy hodowlane z hodowlą Ars Britannica a także z najlepszymi hodowlami z Ukrainy, Białorusi, Rosji mające na celu poprawę jakości fenotypu, selekcjonowaniu czystości koloru i unikatowej genetyki jakim jest między innymi cynamonowe złoto (na całym Świecie jest ich jedynie kilkanaście osobników). Nasza praca hodowlana to owoc wieloletniej pracy, inwestycji, budowania kontaktów na bazie wzajemnego zaufania i szacunku do pracy hodowlanej, selekcjonowania najwyżej jakości kotów hodowlanych, praca na bazie badań genetycznych i wieloletnim doświadczeniu w obserwowaniu linii na których pracujemy. Mogą więc być Państwo pewni, że otrzymają kota o najwyższym standardzie rasy.

Wszystkie koty przed przystąpieniem do planu hodowlanego zostają przebadane pod względem obecności chorób zakaźnych: wirusa niedoboru immunologicznego kotów (FIV), kociej białaczki (FeLV), a także wielotorbielatowatości nerek (PKD – gen test) z wynikiem negatywnym oraz badaniu serca pod kątem HCM.

Koty są regularnie szczepione i odrobaczane przechodząc przez kontrolę weterynaryjną, aby dawały nie tylko piękne, ale i zdrowe i silne kocięta. Podczas okresu przygotowawczego, ciąży i laktacji mają dostęp do najwyższej jakości specjalistycznych suplementów zapewniającym im możliwie jak największe pokrycie zapotrzebowania na witaminy i minerały, aby cieszyły się dobrą kondycją, witalnością i odkarmiały zdrowe mioty.

Wszystkie nasze kocięta otrzymują oryginalne, międzynarodowe rodowody z federacji WCF potwierdzające rasowość kociąt, które są gwarancją pozyskania kotka o standardzie kota brytyjskiego, a także pokazują jego pięcio pokoleniowe pochodzenie.

Nasze kocięta mieszkają w Niemczech, Czechach, Słowacji, Finlandii, Norwegii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Białorusi, Austrii, Francji, Portugalii, Belgii, Holandii, RPA, Panamie, Turcji, Włoszech, Mołdawii, Litwie i Australii:

W naszej hodowli znajdą Państwo kocięta o pięknych, unikatowych ubarwieniach.

***

UMASZCZENIA POINT

Goldenpointy
Silverpointy

*Colourpoint srebrne / złote – niebieskookie piękności o przecudnych łagodnych charakterach.
Są rzadkością w Polskich hodowlach. Występują wielu odmianach barwnych co daję możliwość wyboru kotka o unikalnym kolorze cieniowania. W naszej hodowli znajdują się piękni przedstawiciele tego typu ubarwienia o jasnym, gładkim kolorze dzięki cieniowaniu (11) futerka bez tabby (pręg). Nasz kocur Eryk jest pierwszym hodowlanym przedstawicielem golden colourpointów o tym cieniowaniu w Polsce. Liczymy, że będzie doskonałym prekursorem naszych linii hodowlanych colourpointów o pięknych jasnych futerkach i głęboko niebieskich oczach. Prawdopodobne cieniowania kociąt to:

* Czarny złoty cieniowany colourpoint – BRI ny 11 33 – Seal Golden Shaded Colourpoint

* Czarny srebrny cieniowany colourpoint – BRI ns 11 33 – Seal Silver Shaded Colourpoint

* Niebieski srebrny cieniowany colourpoint – BRI as 11 33 – Blue Silver Shaded Colourpoint

* Niebieski złoty cieniowany colourpoint – BRI ay 11 33 – Blue Golden Shaded Colourpoint

* Liliowy złoty cieniowany colourpoint – BRI cy 11 33 – Lilac Golden Shaded Colourpoint

* Czekoladowy złoty cieniowany colourpoint – BRI by 11 33 – Chocolate Golden Shaded Colourpoint

***
UMASZCZENIE BICOLOURPOINT

Bicolourpointy

Bicolorpointy (Bicolorpoint) – razem z nami w naszym nowym domu zamieszkała pierwsza w Polsce kotka hodowlana o unikatowym kolorze silverpoint with white Aisha Diamond-PRO*RU. Colourpointy z białym są jednym z najnowszych wzorców kolorów w rasie kotów brytyjskich – jest to połączenie bikoloru z kolorem point. Są to unikatowe kolory charakterystyczne dla rasy ragdoll. Nie jest to kolor łatwy do uzyskania tym bardziej również ciężko o kota w typie rasy. Standard mówi o odwróconym symetrycznym V począwszy od czoła, nie przekraczającej wewnętrznej apertury oka, obejmujący nos i wąsowe poduszki.

***
UMASZCZENIA SHADED

Silver shaded

Srebrne brytyjczyki (silver shaded/shell cats) to prawdziwa arytokracja. Na pierwszy rzut oka ich futerko wygląda na białe, w rzeczywistości końcówka włosa jest cieniowana kolorem czarnym. Daje to śliczny, delikatny kontrast i efekt obsypania jakby „gwiezdnym pyłkiem“. Często porównuje się je do polarnych lisków. Odróżniamy tu dwa typy cieniowania: ns 11 (1/3 długości włosa cieniowania czarnym-shaded) i najjaśniejsze ns 12 (1/8 długości cieniowania czarnym-shell/chincilla).

Złote cieniowane (golden shaded/ shell) – zielonookie koty brytyjskie. Ich futerko na grzbiecie oraz ogonie jest ciemniejsze, łagodnie przechodząc w jaśniejsze tony w kierunku brzuszka ostatecznie dając kolor jasno beżowy. Odcienie z tabby (EMS: 22, 34) na futerku dzięki licznym prążkom nadają kotkowi charakterystyczny „tygryskowaty“ wygląd.

Language »