Fancy ZOJKA*PL

Fancy ZOJKA*PL

BRI e
cream

 

Rodzice:

F: ICH Davinchi Duncan from Fern Flower*LV
(F: Norman of Galaxy*LV
M: Roxanna of Galaxy*LV)
M: Eve Makky*PL
(F: Makky Lustra Cats*SK
M: Blue Makky*PL)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2016 rozpoczęliśmy również spełnieniem marzenia o kotce hodowlanej z naszym przydomkiem niosącej mało spotykany wśród brytyjczyków rudy kolor, która będzie nam dawać w przyszłości kocięta właśnie w takim kolorze.

W hodowli została kotka kremowa ticked z miotu „F”. Córka naszej kotki EVE Makky*PL i Międzynarodowego Championa kocurka Davinchi Duncan from Fern Flower*LV. Pomimo kremowego koloru kotka genetycznie jest ruda co widać również po jej różowatym kolorze futerka.

Fancy ma za sobą pierwsze mioty, w których dała piękne, duże, rude kocięta o wspaniałym typie.
W miotach możemy spodziewać praktycznie nie spotykanych rudych kotek (80% rudych kotów to kocurki). Rude futro jest dziedziczone w specjalny sposób. Aby kotka urodziła się z rudą sierścią, musi otrzymać gen rudości zarówno od matki, jak i od ojca, czyli jej ojciec musi być rudy, a matka ruda lub szylkretowa.

Charakter rudzielców jest tak samo zmienny, jak charakter kotów o innym umaszczeniu. Według niektórych są bardziej inteligentne, według innych bardziej temperamentne. Jedno jest pewne – rude koty są bardzo towarzyskie i świetnie nadają się na przyjaciół.


Mioty: I, L, O, S.

 

Galeria zdjęciowa / Photos gallery:

Testy:

Fancy ZOJKA PL_PKD

Language »