Hodowla kotów brytyjskich ZOJKA PL

Nasza hodowla złotych, kotów brytyjskich ZOJKA PL powstała z fascynacji i miłości do jednej z najsympatyczniejszych ras kotów, jakimi są koty brytyjskie. Przydomek ZOJKA*PL został zarejestrowany w dniu 29.06.2011 roku w Polskim Związku Felinologicznym (PZF) należącym do międzynarodowej federacji Word Cat Federation (WCF). Należymy również do Klubu Hodowców Kotów Brytyjskich Bri Cat Club  oraz Klubu No Problem (FIFE).


O stronie w skrócie:
Dostępne kocięta znajdą Państwo w zakładce AVAILABLE KITTENS/DOSTĘPNE KOCIĘTA:

złote kocięta brytyjskie

Więcej o zasadach i rezerwacji kociąt w zakładce KOCIĘTA – INFORMACJE.
Wszystkie kocięta z miotów ZOJKA*PL można obejrzeć w zakładce MIOTY.
Dodatkowo zachęcam przed podjęciem świadomej decyzji o zakupie kotka do naszych artykułów o standardzie rasy i charakterze kota brytyjskiego, kotach brytyjskich długowłosych i odcieniach złota – bo złoto nie jeden ma odcień 😉


Tymczasem zapraszam Państwa do poznania bliżej naszej ZOJKI, jej standardów hodowlanych, misji i zalet:

….W naszej hodowli wszystko zaczęło się i trwa dzięki pasji i marzeniom…


LOKALIZACJA – Mieszkamy pod Wilgą, około 50 km od Warszawy.

hodowla zojka

Prywatnie odkąd pamiętam byłam kocią mamą.. aktualnie od pięciu lat jestem również szczęśliwą Mamą Łucji, a od dwóch lat Krzysia. Z wykształcenia jestem logistykiem, specjalizującym się w zamówieniach publicznych. Macierzyństwo jest dla mnie bardzo ważne, pozwoliło mi również rozwinąć pasję hodowania kotów brytyjskich. Opieka nad moimi dziećmi oraz podopiecznymi i kociętami zawsze stoi na pierwszym miejscu w sercu matki, dlatego nie udzielamy się dużo w mediach społecznościowych, a skupiamy na trosce i czułości w naszym domu.

Kocięta, które rodzą się u nas są świadectwem naszej wieloletniej pracy, marzeń, pasji i ciągłego doskonalenia. Rodzicami kociąt są wspaniali przedstawiciele unikatowych złotych kolorów kotów brytyjskich o wzorowym standardzie budowy.

złote kocięta brytyjskie
**** Na zdjęciu: Zasha ZOJKA*PL – BRI ny 12 & Yaśminka ZOJKA*PL – BRI ay 12 ****

DOŚWIADCZENIE jest WARTOŚCIĄ – Od ponad dekady jesteśmy wiernymi miłośnikami kota brytyjskiego, specjalizując się i pracując nad rozwojem rasy w unikatowych kolorach złota w odcieniach szynszylowych i colourpoint. Doświadczenie i wiedza pozyskana z hodowlanych seminariów pozwala zaplanować nam dobór najwyższej jakości kotów hodowlanych. Podstawą jest przemyślana działalność w oparciu o badania genetyczne i biegłości w obserwowaniu linii na których pracujemy.

hodowla zojka

Rozwój rasy wymaga również pionierskich programów hodowlanych, które ZOJKA PL prowadzi z zaprzyjaźnioną hodowlą Ars Britannica, a także z hodowcami z Rosji, Ukrainy czy Białorusi. Hodowla kotów brytyjskich ZOJKA PL prowadzi programy hodowlane, które mają na celu poprawę jakości fenotypu, selekcjonowaniu czystości koloru w unikatowej genetyce i kolorach jakim jest między innymi cynamonowe złoto czy złoto z bielą. Nasze kocięta to owoc wieloletniej pracy, inwestycji, budowania kontaktów na bazie wzajemnego zaufania i szacunku.

hodowla zojka

Wystawy, w których uczestniczyliśmy oraz cenne rozmowy z Międzynarodowymi Sędziami i hodowcami są również dla nas wartościowym doświadczeniem. Przedstawiciele naszych złotych linii z naszej hodowli kotów brytyjskich ZOJKA*PL wspierają wiele planów hodowlanych Hodowców na całym Świecie. Mogą być więc Państwo pewni, że otrzymają o nas kota o najwyższym standardzie rasy.

badania genetyczne hodowla zojka

Przede wszystkim ZDROWIE i PROFILAKTYKA. Wszystkie nasze koty przed przystąpieniem do planu hodowlanego oprócz badań genotypu zostają przebadane pod względem obecności chorób zakaźnych: wirusa niedoboru immunologicznego kotów (FIV), kociej białaczki (FeLV), a także wielotorbielatowatości nerek (PKD – gen test) z wynikiem negatywnym oraz badaniu serca pod kątem HCM.

złote kocięta brytyjskie

Koty są regularnie szczepione i odrobaczane przechodzą przez kontrolę weterynaryjną, aby dawały nie tylko piękne, ale i zdrowe, silne kocięta. Podczas okresu przygotowawczego, ciąży i laktacji mają dostęp do najwyższej jakości specjalistycznych suplementów, zapewniającym im możliwie jak największe pokrycie zapotrzebowania na witaminy i minerały, w tym ważnym okresie aby cieszyły się dobrą kondycją, witalnością i odkarmiały zdrowe mioty.

hodowla zojka

WIARYGODNOŚĆ i OPIEKA NAD PODOPIECZNYMI – Miło nam Państwa poinformować, że hodowla kotów brytyjskich ZOJKA PL regularnie od trzech lat przechodzi udokumentowane, pozytywne opiniowanie z Inspektoratu Powiatowego w Garwolinie. Opinia dotyczy spełnienia odpowiednich warunków hodowlanych oraz opieki nad naszymi kotami. Jesteśmy niezmiernie dumni, że metody i warunki jakie stosujemy pozwalają nam uzyskać również zgodność z międzynarodowym certyfikatem Dekretu Króla Belgii.

kocięta brytyjskie Jednocześnie pragniemy, aby największym świadectwem naszej troski o dobrostan kotów był ich radosny i pełny wigoru charakter, zdrowie i Państwa zadowolenie. Stwarzamy im przestrzeń pełną miłości, czułości i bezpieczeństwa. Wierzymy, że dbałość o ich komfort, szczęście sprzyja ich zaufaniu, otwartości, przywiązaniu i miłości wobec nas oraz nowych Właścicieli.


rodowód PZF hodola zojka

UDOKUMENTOWANE POCHODZENIE – RODOWODY – Wszystkie nasze kocięta otrzymują oryginalne, międzynarodowe rodowody z federacji WCF potwierdzające rasowość kociąt, które są gwarancją pozyskania kotka o standardzie kota brytyjskiego, a także pokazują jego pięcio pokoleniowe pochodzenie.

DBAŁOŚĆ O SOCJALIZACJE – Dbałość o socjalizację jest złożoną z wielu płaszczyzn misją ZOJKI. Kocięta od przyjścia na świat znajdują się w przyjaznej dla nich i przytulnej porodówce razem ze swoimi troskliwymi mamusiami. Przyzwyczajane do dotyku, ludzkiej miłości i mięciutkich legowisk. Wierzymy, że ich troskliwe matki dbają o ich prawidłowy kierunek rozwoju, a przez odpowiednie kształtowanie i przyjazne zabawy nabierają śmiałości i zdrowego wigoru. Nasze „kocie place zabaw” dostarczają kociętom wielu ekscytujących dla nich zabaw; pełnych lubianych przez nich zapachów; szelestów; różnych tekstur materiału; przejść dla odważnych zdobywców świata, pierwotnych myśliwych oraz miłych kryjówek do wypoczynku i relaksu.

złote kocięta brytyjskie

BEZPIECZEŃSTWO – Wszystkie nasze kotki: zarówno te domowe – hodowlane jak i kocięta opuszczające nasz dom są zachipowane microchipem, a ich dane wprowadzone wraz z danymi właściciela do międzynarodowej bazy Safe – Animal. Rzeczywistość jest taka, że zwierzęta często się gubią. 90% z nich nigdy nie wraca do domu. Właściwa rejestracja sprawia, że można temu zapobiec. SAFE-ANIMAL jest Międzynarodową Bazą Danych, która nadzoruje w Polsce elektroniczny system znakowania zwierząt.

hodowla zojka

MIĘDZYNARODOWE ZAUFANIE – Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakimi obdarzają nas Rodziny i Hodowcy wybierając kocięta z naszej hodowli ZOJKA*PL. Większość naszych podopiecznych mieszka w Polsce, a opinie nowych właścicieli znajdą Państwo zaciągnięte z portali społecznościowych i opinii google na naszej podstronie OPINIE I RECENZJE. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tymi opiniami, są one świadectwem naszej 12 letniej pracy i pasji:

OPINIE I RECENZJE klientów ZOJKA*PL

Jesteśmy również niezmiernie dumni z zaufania, jakim obdarzają nas Hodowcy i miłośnicy rasy z Niemczech, Czech, Słowacji, Finlandii, Norwegii, Irlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Białorusi, Austrii, Francji, Portugalii, Belgii, Holandii, RPA, Panamy, Turcji, Włoszech, Mołdawii, Litwie, Tajlandii i Australii. Nasze koty biorą udział w wystawach i uzyskują tytuły Championów na całym świecie.

***

Jesteśmy również na:

 

DZIĘKUJEMY 🙂

Language »